Koniec roku 2020 zwieńczony wielkim sukcesem wokalnym naszych uczennic, przygotowywanych przez panią Katarzynę Bojczuk. XV Międzynarodowy Konkurs "Digi-Talenty Zima 2020" okazał się szczęśliwym dla: Wiktorii Kaźmierczyk, Aleksandry Kiljanek i Martyny Zięby. Według punktacji jury uczestnicy mogli wyśpiewać tytuły: Laureat I,II,III stopnia, Wyróżnienie I,II,III stopnia oraz Dyplom Uczestnika. W konkursie uhonorowano: Aleksandrę Kiljanek - za II miejsce w kategorii wokal estradowy MIDI oraz Wiktorię Kaźmierczyk i Martynę Ziębę - za III miejsce w kategorii wokal estradowy MAXI. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne!

Święta Bożego Narodzenia trwają, a my - wszyscy z Mickiewicza - przekazujemy najlepsze życzenia.

Czynimy to słowami…

 

 I śpiewem (do odsłuchania pod linkiem):

https://www.facebook.com/IILOskarzysko/posts/5445081308850660

 

 

W czasach pandemii trudno zorganizować zwyczajowe, klasowe mikołajki dlatego klasa 2CG wraz z wychowawcą - Panem Michałem Mańkowskim postanowiła… zostać Mikołajami. Uczniowie zaangażowali się w pomoc charytatywną, Zebrali zabawki dla potrzebujących dzieci i oddali je dla wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Skarżysku, a także zorganizowali zbiórkę dla schroniska dla zwierząt. Dziękujemy za piękną zdolność obdarowywania innych!


W dniu 15 grudnia w sali Urzędu Miasta podsumowano XVII edycję turnieju „Młoda krew ratuje życie" dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Po raz kolejny nasza młodzież okazała wielkie serce i empatię na potrzeby drugiego człowieka. W roku szkolnym 2019/2020 łącznie oddali ponad 22 litry krwi, co jest bardzo dobrym wynikiem w tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemicznym. Od początku istnienia w naszym liceum Szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców czyli od 5 lat, nasi uczniowie oddali już blisko 280 litrów krwi. Tak duża jej ilość przyczyniła się do uratowania wielu istnień ludzkich. Daje to nam siłę do jeszcze większego działania. Nie spoczywamy na laurach i pomagamy dalej!

Dla wszystkich naszych krwiodawców, a także opiekuna naszego szkolnego klubu – pana Macieja Szarańca ogromne wyrazy uznania. WIELKIE BRAWA!