W obecnych czasach warto znać historię swego kraju. Tym bardziej, jeśli jest ona tak interesująca i bogata jak w przypadku Polski. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym liceum została zorganizowana wystawa tematyczna pt. Ojcowie Niepodległości. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty oraz Ignacy Daszyński to jej główni bohaterowie, którzy są nazywani Ojcami Niepodległości. Oprócz wyżej wymienionych postaci na wystawie znajdują się także sylwetki dyplomatów, polityków i żołnierzy, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa ta została zorganizowana dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Kielcach. W imieniu społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania Pani Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach, dr Dorocie Koczwańskiej – Kalita za udostępnienie materiałów. Dziękujemy także nauczycielowi historii Pani Annie Chrzanowskiej za podjęcie inicjatywy przeprowadzenia wystawy.

Dzięki takiej lekcji historii uczniowie Mickiewicza mają okazję zdobycia wiedzy na temat najważniejszych postaci, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. To dzięki tym wspaniałym Polakom żyjemy teraz w wolnym i niepodległym kraju, którego historię każdy z nas powinien znać.