Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszym liceum wzięli udział w kolejnej, organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności, ogólnopolskiej zbiórce żywności „PODARUJ POTRZEBUJĄCYM JEDZENIE NA ŚWIĄTECZNY STÓŁ” na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Skarżysku – Kamiennej. Zbiórki odbyły się 30 listopada i 1 grudnia 2018 roku w sklepach na terenie miasta.
Do wózków zakupowych oznaczonych plakatami akcji klienci wkładali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności.

Świąteczna Zbiórka Żywności to jedna z największych akcji charytatywnych, organizowana corocznie od 1997 roku przez Federację Polskich Banków Żywności na przełomie listopada i grudnia. Jej celem jest zebranie żywności, która zostaje przekazana przez organizacje współpracujące z polskimi bankami żywności, osobom najuboższym. To również zwrócenie uwagi na problemy biedy i niedożywienia w Polsce oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęcenie do wsparcia i okazania im serca.

Choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki ma znaczenie.
Bardzo dziękujemy darczyńcom i wolontariuszom, dzięki którym osoby potrzebujące będą miały wspaniałe święta!