Od 2008 roku na przełomie lutego i marca corocznie Uczniowski Klub Sportowy RELAKS – II LO organizuje obozy narciarsko-snowboardowe dla młodzieży w górach. Tegoroczna edycja miała miejsce w dniach
24-28 lutego w Zakopanem, gdzie w przyjaznym Ośrodku Wypoczynkowym „Jaskółka” kilkunastoosobowa grupa pod okiem opiekunów i instruktorów narciarstwa: Piotra Lubeckiego i Pawła Buryło miała swoje zakwaterowanie.

Głównym założeniem obozu było rzecz jasna nauczanie i doskonalenie umiejętności narciarstwa alpejskiego, ale również kształtowanie świadomości i nawyków zdrowego i aktywnego spędzania czasu w okresie zimowym.
Na stoku Małe Ciche przy bardzo dobrych warunkach pogodowych adepci „białego szaleństwa” spędzali około siedmiu godzin dziennie. Po kilkugodzinnych trudach organizator zapewniał relaksację w zakopiańskim Aqua Parku, termach chochołowskich czy też na kręgielni.

Nie zabrakło również spacerów po Zakopanem i wieczornego grillowania. Jak zawsze uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem na zajęciach a na zakończenie wyrazili wielkie zadowolenie i chęć udziału w kolejnych takich wyjazdach.

Na koniec należy nadmienić a zarazem podziękować Urzędowi Miasta Skarżyska-Kamiennej za współfinansowanie tego przedsięwzięcia w ramach programu rozwoju sportu w mieście.

Tekst i zdjęcia: UKS RELAKS