W dniach 27-29 marca 2019 roku odbyły się w parafii Najświętszego Serca Jezusowego szkolne rekolekcje wielkopostne dla szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzieży z gimnazjum. Uczestniczyli w nich również uczniowie naszego liceum. Temat przewodni rekolekcji brzmiał: „W mocy Bożego Ducha”. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Leszek Leszczyński, wikariusz parafii NSJ i katecheta uczący w II LO. Dodatkowo młodzież mogła wysłuchać świadectwa rodziny, która uczestniczyła w spotkaniu młodych w Panamie, a także refleksji o kościele, którymi dzielił się ks. Tadeusz Urbańczyk, proboszcz parafii Majków.

Młodzież naszej szkoły gromadziła się każdego dnia w kościele i czynnie angażowała się w przygotowanie i przebieg rekolekcji. Przez trzy dni wspierała  muzycznie scholę, śpiewającą podczas Mszy i nabożeństw, nasi uczniowie prowadzili także nabożeństwo drogi krzyżowej, a rozważania do poszczególnych stacji napisała Pani Małgorzata Janiec, nauczycielka religii w naszej szkole.