W dniu 3 czerwca II LO dołączyło do oglądających transmisję na żywo ze spotkania Nicka Vujicica z polską młodzieżą. Nick Vujicic to mówca motywacyjny i ewangelizator, autor wielu poczytnych książek. W miniony weekend odwiedził Polskę w ramach Odnowienie Festival 2019, a także spotkał się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu. Spotkanie to było transmitowane na żywo. Nick Vujicic zapraszał uczniów i nauczycieli innych polskich szkół, by skorzystali z możliwości wirtualnego „udziału” w tym wydarzeniu.

Nick Vujicic urodził się bez rąk i bez nóg. Mimo ciężkiej choroby i wielu ograniczeń prowadzi nad wyraz samodzielne życie. Skończył studia, pracuje, ożenił się, jest ojcem czwórki dzieci. Założył organizację „Life Without Limbs” (Życie bez kończyn). Jako mówca motywacyjny jeździ po całym świecie. Przemawiał już do ponad 600 milionów ludzi na temat pokonywania przeszkód, motywacji i wiary. Z uczniami w Polsce Nick rozmawiał o prześladowaniu w szkole, traktowaniu osób niepełnosprawnych, a także opowiedział o tym, jak sam uczył się pokonywać własne ograniczenia i walczyć o mądre i inspirujące innych życie.

Transmisję na żywo oglądali uczniowie klas: 1a, 1b oraz 2c i 2e. Wirtualne spotkanie z Nickiem Vujicicem zorganizowała nauczycielka religii Pani Małgorzata Janiec oraz pedagog szkolny Pani Karolina Bujnowska.