7 czerwca o godz.10.00  nasze liceum dołączyło do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysł na to wielkie, wspólne czytanie organizowane w jednym terminie w wielu miejscach w Polsce, powstał po analizie wskaźników czytelnictwa. Wynika z nich, że młodzi ludzie czytają znacznie więcej, niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia). Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek.

Tak było – uczniowie z całej Polski czytali – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. W ten sposób budowali pozytywny wizerunek książki, tak, aby czytanie kojarzyło się każdemu – i młodzieży i dorosłym -  z czymś przyjemnym i inspirującym. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku w ramach akcji  czyta ponad 400 tys. osób.

Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i dobry przykład!

Zdjęcia: p. Karolina Bujnowska, Wiktoria Kloczkowska