W dniu 7 czerwca br. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. W. Sedlaka przygotowała grę miejską skierowaną do uczniów szkół średnich: „Historia Skarżyska nazwami ulic pisana”. Na zaproszenie biblioteki do zabawy w odszukiwanie dawnych nazw ulic odpowiedziały dwie szkoły: nasze liceum oraz Zespół Szkół Technicznych. 

W zespole II LO byli: 
Alicja Sitarz, Klaudia Matla, Patryk Dróżdż i Piotr Górowski – uczniowie klasy 1a, wraz z opiekunem - Panią Renatą Karpetą.

Miło nam poinformować, że zwycięzcą gry miejskiej „Historia Skarżyska nazwami ulic pisana” został zespół uczniów z naszej szkoły.

Na zakończenie imprezy dyrektor Biblioteki Pani Iwona Kowalewska podziękowała uczestnikom za przyjęcie zaproszenia do wspólnej zabawy i wręczyła wszystkim dyplomy, nagrody książkowe dla szkolnych bibliotek i e-booki dla uczniów. Upominki dla uczestników gry przygotowała też Społeczna Akademia Nauk.

Zdjęcia: p. Renata Karpeta oraz dzięki uprzejmości skarzysko24.pl