2 września br. w naszym Mickiewiczu zabrzmiał pierwszy dzwonek. Choć na razie tylko symboliczny, wyraźnie ogłosił, że nowy rok szkolny 2019/20 uważamy za otwarty.

Uroczysty apel w II LO rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz złożenia hołdu obrońcom Ojczyzny i poległym w czasie II wojny światowej. Chwilą ciszy cała społeczność szkolna uczciła ich pamięć.

Następnie wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor szkoły, Pan Paweł Buryło. Szczególnie zwrócił się do uczniów klas pierwszych, zachęcając, by odważnie sięgali po wiedzę, rozwijali talenty i podejmowali wyzwania, otoczeni wsparciem całego grona pedagogicznego.

Dyrektor przedstawił również nowości, jakie czekają na uczniów Mickiewicza. Jedna z nich to reaktywacja istniejącego kiedyś w II LO Klubu Żeglarskiego „KOTWICA”. W planach jest zakup żaglówki i szkolenia chętnych do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem – najpierw na Rejowie, a potem na wakacyjnych obozach żeglarskich na Mazurach. A jeśli ktoś będzie miał większą ochotę się wspinać, niż pływać – trening umożliwi organizowana w szkole ścianka wspinaczkowa. Zatem - choć opóźni się budowa hali, nie braknie możliwości do zajmowania się sportem.

Od bieżącego roku szkolnego będą także wypłacane stypendia naukowe, artystyczne i sportowe – o stałym charakterze, aby każdy nasz uczeń miał szansę rozwijać swoje pasje i zdolności i wiedział, że naprawdę warto się uczyć.

W Mickiewiczu nie zabraknie od lat cieszących się popularnością imprez – przed nami Bal Romantyka, obozy narciarskie, przedstawienia interaktywne, koncerty muzyczne i wiele innych okolicznościowych atrakcji, organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy owocnego roku szkolnego, obfitującego w dobre przeżycia, trwałe przyjaźnie i naukowe sukcesy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu skarzysko24.pl