W piątek - 11 października - w naszym liceum odbył się uroczysty apel z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej powitał Dyrektor II LO, Pan Paweł Buryło. W krótkim przemówieniu przypomniał o roli edukacji, o szansach i możliwościach, które otwierają przed młodymi ludźmi nauczyciele, przekazujący im wiedzę.

Głos zabrali także zaproszeni goście: Pan Jerzy Krawczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Pan Michał Jędrys – przedstawiciel Rady Rodziców. Miło nam było powitać na uroczystości również emerytowaną nauczycielkę matematyki z naszej szkoły, Panią Elżbietę Jesionek.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali występ artystyczny w formie koncertu życzeń dla wszystkich nauczycieli. Wraz z wieloma miłymi słowami podziękowań, wybrzmiały piosenki w wykonaniu młodzieży z II LO, a także naszej Absolwentki, Natalii Nawrot, która wystąpiła na apelu jako gość specjalny.

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej było też okazją do wręczenia Nagród Dyrektora nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi w naszej szkole.

Życzenia dla wszystkich nauczycieli przekazał również Samorząd Uczniowski, któremu od tego roku szkolnego przewodniczy Patryk Dróżdż (kl. 2a). W nowo wybranym zarządzie SU znaleźli się: Gagik Tsaturyan (kl. 2c), Alicja Sitarz (kl. 2a), Jan Krawarski (kl. 1ag) i Gabriela Wrona (kl. 1cg).

Zdjęcia: Wiktoria Kruk oraz dzięki uprzejmości spottedskarzysko i Foto-Centrum