W dniu 4 listopada 2019 roku podczas Wieczoru Zaduszkowego w Czerwonym Fortepianie, Koło Teatralne II LO – Kwiat Wiśni  - zaprezentowało Dziady cz. II Adama Mickiewicza. Przedstawienie miało na celu upamiętnić jedno z najwybitniejszych dzieł romantyka, ale też pokazać bogactwo polskiej kultury i ludowy charakter Zaduszek. Wystąpili: Maja Mech, Martyna Jędraszkiewicz, Julia Jaromin, Ania Włodarczyk, Ala Derlatka, Ewa Małecka, Mikołaj Lasota, Alan Grzymała, Krzysiek Odzimek oraz Wiktor Zagożdżon, którzy wypadli świetnie. Oprócz naszych uczniów występowali na scenie artyści kieleccy  - m.in. Ewa Janota – poetka, absolwentka naszego liceum (przekazała do biblioteki dwa tomiki swoich wierszy), malarz i poeta Marek Sabat, Anna Krzyczkowska – prowadząca kieleckie kabarety amatorskie oraz inni poeci regionu świętokrzyskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Ewę Kantor-Urbańską właścicielkę Czerwonego Fortepianu.
Nasza młodzież przygotowywała się do występu pod kierunkiem Pani Magdaleny Wiśniewskiej - Ciaś, opiekunki Koła Teatralnego.