W dniach 15-16 listopada młodzież naszego liceum brała udział w uroczystościach związanych z 30. rocznicą powstania Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej oraz świętem Matki Miłosierdzia, Patronki naszego miasta.

15 listopada uczniowie klas trzecich wzięli czynny udział we Mszy świętej w intencji maturzystów. Pod kierunkiem katechetów przygotowali oprawę liturgiczną oraz w imieniu maturzystów z całego miasta odczytali treść zawierzenia Matce Miłosierdzia.

W tym samym dniu młodzież II LO uczestniczyła także we Mszy świętej pogrzebowej śp. Pana Podpułkownika Henryka Czecha, żołnierza Szarych Szeregów i Armii Krajowej, honorowego obywatela Skarżyska-Kamiennej.

Natomiast 16 listopada uczniowie Mickiewicza wzięli udział w uroczystościach 30. rocznicy powstania sanktuarium i centralnej Mszy świętej pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio.

Podczas wszystkich uroczystości w Ostrej Bramie opiekę nad młodzieżą i pocztem sztandarowym sprawowali katecheci II LO – ks. Konrad Resiak i Małgorzata Janiec.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Echa Dnia.