9 września 2019 roku w naszym liceum, zgodnie z tradycją, odbył się kiermasz podręczników. Kupujący, sprzedający, promocje, zniżki, unikatowe egzemplarze, oryginalne hasła reklamowe - gwar na sali gimnastycznej zwiastował udane zakupy potrzebnych do nauki książek. Kiermasz był też okazją do miłych odwiedzin naszych absolwentów, którzy proponowali drugoklasistom i trzecioklasistom repetytoria, przydatne w przygotowaniach do egzaminów maturalnych. Młodzież promieniała z radości, bo niektóre egzemplarze schodziły jak świeże bułeczki.
A teraz - wyposażeni we wszystkie niezbędne pomoce naukowe – ochoczo zabieramy się do pracy!

6 września 2019 roku, w ciepły i słoneczny dzień, całą szkołą wybraliśmy się na rajd pieszy nad Zalew Rejów. To już druga i na pewno nie ostatnia taka inicjatywa w naszym liceum. Ustami klasyka można by rzec, że „nowa świecka tradycja”, która narodziła się w ubiegłym roku, ma się świetnie i bardzo się podoba kolejnym rocznikom Mickiewicza. Wspólna trasa okazała się dobrą okazją do integracji, ciekawych rozmów, zawierania przyjaźni i wzajemnej pomocy. U celu wędrówki – nad rejowskim zalewem, czekała na wszystkich nie tylko możliwość odpoczynku, ale także szansa na wspólną zabawę i posiłek w postaci kiełbasek pieczonych w ognisku. Młodzież naszej szkoły szybko odzyskała siły po długim marszu. Dobrego humoru i atrakcji nie brakowało. Uczniowie mogli żeglować, próbować swoich sił w windsurfingu, grać w siatkówkę czy w bocce, w którym najlepsi okazali się…nauczyciele :) Przeciąganie liny okazało się świetną rozrywką, w której także doskonale radziło sobie grono profesorów. Uczniowie wzorcowo odtańczyli belgijkę, porywając do tańca nauczycieli i dyrekcję szkoły. Czas spędzony razem wywołał wiele radości i uśmiechu na uczniowskich i nauczycielskich twarzach. Pełni dobrych przeżyć i wspomnień z odnowioną energią i pasją zabieramy się do nauki i już czekamy na kolejny, jeszcze bardziej pomysłowy i integrujący nas wszystkich szkolny rajd.

    

  

  

  

  

  

Miło nam poinformować, że w dniu 2 września br. podczas powiatowego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/20, nasz uczeń -  Mariusz Kania (kl. 3a) otrzymał Stypendium Starosty Skarżyskiego za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/19. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


2 września br. w naszym Mickiewiczu zabrzmiał pierwszy dzwonek. Choć na razie tylko symboliczny, wyraźnie ogłosił, że nowy rok szkolny 2019/20 uważamy za otwarty.

Uroczysty apel w II LO rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz złożenia hołdu obrońcom Ojczyzny i poległym w czasie II wojny światowej. Chwilą ciszy cała społeczność szkolna uczciła ich pamięć.

Następnie wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor szkoły, Pan Paweł Buryło. Szczególnie zwrócił się do uczniów klas pierwszych, zachęcając, by odważnie sięgali po wiedzę, rozwijali talenty i podejmowali wyzwania, otoczeni wsparciem całego grona pedagogicznego.

Dyrektor przedstawił również nowości, jakie czekają na uczniów Mickiewicza. Jedna z nich to reaktywacja istniejącego kiedyś w II LO Klubu Żeglarskiego „KOTWICA”. W planach jest zakup żaglówki i szkolenia chętnych do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem – najpierw na Rejowie, a potem na wakacyjnych obozach żeglarskich na Mazurach. A jeśli ktoś będzie miał większą ochotę się wspinać, niż pływać – trening umożliwi organizowana w szkole ścianka wspinaczkowa. Zatem - choć opóźni się budowa hali, nie braknie możliwości do zajmowania się sportem.

Od bieżącego roku szkolnego będą także wypłacane stypendia naukowe, artystyczne i sportowe – o stałym charakterze, aby każdy nasz uczeń miał szansę rozwijać swoje pasje i zdolności i wiedział, że naprawdę warto się uczyć.

W Mickiewiczu nie zabraknie od lat cieszących się popularnością imprez – przed nami Bal Romantyka, obozy narciarskie, przedstawienia interaktywne, koncerty muzyczne i wiele innych okolicznościowych atrakcji, organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy owocnego roku szkolnego, obfitującego w dobre przeżycia, trwałe przyjaźnie i naukowe sukcesy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu skarzysko24.pl