W minioną środę 26 września 2018 roku uczniowie naszego liceum, podobnie jak młodzież z innych szkół skarżyskich, uczestniczyli w spotkaniu poświęconym Andrzejowi i Marcie Bałtruszajtis - postaciom wybranym w minionym roku na patronów ronda u zbiegu ulic Sokolej i Wiejskiej. To osoby zasłużone dla rozwoju osady Kamienna, miasta Kamienna i Skarżyska-Kamiennej. Specjalnie na konferencję do Skarżyska z Zakopanego przyjechały Anna Bątkowska z córką Agnieszką – czyli wnuczka i prawnuczka Państwa Bałtruszajtisów. Spotkanie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury, a jego centralną częścią był wykład poświęcony Andrzejowi i Marcie Bałtruszajtis, wygłoszony przez byłego dyrektora naszego liceum, Pana Krzysztofa Zemełę. Po zakończonej prelekcji odbyła się część artystyczna, w której wystąpiła młodzież skarżyskich szkół. Wśród śpiewających znalazła się także nasza uczennica z klasy 1b – Joanna Kobel. Serdecznie gratulujemy!