W ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszym liceum wzięło udział w VIII edycji Akcji „Opatrunek na Ratunek”, prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

W tym roku szkolnym nasi wolontariusze, wraz z opiekunem Panią Anną Chrzanowską postanowili znów wesprzeć afrykańskie szpitale w IX edycji Akcji. Potrzeby są nadal bardzo duże, a opatrunki zebrane w ubiegłym roku zostały wykorzystane. W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. 

Na terenie naszej szkoły akcję przeprowadzono w dniach 23.09.2019 – 12.11.2019 roku. Włączyli się w nią wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły. Celem akcji było zebranie dla misyjnych szpitali i przychodni w Afryce jak największej ilości środków opatrunkowych (bandaży, gaz i plastrów, igieł i strzykawek, rękawiczek jednorazowych), do udzielania pomocy tym, których nie stać na wizytę w przychodni, czy leczenie w państwowych szpitalach. Zebrane artykuły przekazaliśmy 13 listopada 2019 roku do Fundacji Pomocy Humanitarnej z siedzibą w Poznaniu, stamtąd zostaną wysłane do Afryki.

Dla nas, biorących udział w akcji największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata, żyje osoba, której mogliśmy pomóc.Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo serdecznie dziękujemy.