15 kwietnia odbył się w II LO Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do naszego Mickiewicza młodzież z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Każdy, kto nas odwiedził miał możliwość zwiedzania szkoły, porozmawiania z nauczycielami i uczniami, zapoznania się z bazą dydaktyczną i ofertą programową. Atrakcji nie brakowało! W progach szkoły gości witał nasz niezawodny orzeł Adaś. W salach można było przyjrzeć się lekcjom: na fizyce posłuchać jak buduje się roboty, a na chemii zrobić ciekawe doświadczenie. Nieprzypadkowo mówi się o naszym Mickiewiczu, że to szkoła z sercem, bo na biologii czekało na wszystkich prawdziwe serce! Zwiedzający Mickiewicza mieli okazję zobaczyć jak wiele pasji można rozwijać w naszej szkole – rozwijać talent aktorski, dziennikarski, muzyczny, wspinać się po górach, pływać naszą żaglówką Telimeną, brać udział w licznych konkursach i olimpiadach, zdobywając na nich wysokie noty, intensywnie trenować na hali sportowej i odnosić sukcesy na różnych zawodach sportowych, szlifować język pod okiem native speakera, a potem wziąć udział w wyjazdach zagranicznych, grać na instrumentach, śpiewać solo i w chórze, zostać honorowym krwiodawcą i pomagać w szkolnym wolontariacie. Po prostu – w Mickiewiczu zawsze wiele się dzieje! Każdy może stać się częścią tej fantastycznej społeczności i budować niepowtarzalną atmosferę naszego Micka. Czekamy na Was!

Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkole.

W dniu 27.03. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się konkurs recytatorski "Monolog na życie". W konkursie wzięły udział trzy nasze uczennice Natalia Brędel z klasy 1C, Nikola Morawska z klasy 2B pod opieką pani Anny Redlicy i Klaudia Woźniak z klasy 3C pod opieką pani Joanny Łyjak. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła Nikola Morawska recytując wiersz Wisławy Szymborskiej "Spis". Gratulujemy zwycięstwa! 

22 marca w naszym liceum odbył się II Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Zakochani, Zaczytani w Mickiewiczu”. Jest to kolejna odsłona Konkursu „Pro Patria” – tym razem w popisach recytacji i pięknego czytania wzięli udział uczniowie szkół podstawowych powiatu skarżyskiego. W rywalizacji konkursowej wzięło udział 23 osoby z klas 5-8. Jury wyłoniło zwycięzców: Mistrza Recytacji – tytuł otrzymała Ewa Łakomiec z SP w Łącznej, a Arcymistrzem Pięknego Czytania została Wiktoria Kroner z SP nr 8 w Skarżysku-Kamiennej. Nagrody książkowe w Konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, nagrody rzeczowe ufundował Adam Ciok. Honorowy Patronat nad Konkursem objęli Świętokrzyski Kurator Oświaty i Starostwo Powiatowe.