Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszym liceum wzięli udział w kolejnej, organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności, ogólnopolskiej zbiórce żywności „Stoliczku, nakryj się! Pomóż zapełnić stoły osób potrzebujących nie tylko w Święta. Bo głód to nie bajka” na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Skarżysku – Kamiennej. Do wózków zakupowych oznaczonych plakatami akcji klienci wkładali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności.

Świąteczna Zbiórka Żywności to jedna z największych akcji charytatywnych, organizowana corocznie od 1997 roku przez Federację Polskich Banków Żywności w okresie świątecznym. Jej celem jest zebranie żywności, która zostaje przekazana przez organizacje współpracujące z polskimi bankami żywności, osobom najuboższym. To również zwrócenie uwagi na problemy biedy i niedożywienia w Polsce oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęcenie do wsparcia i okazania im serca.

Choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki ma znaczenie.

Bardzo dziękujemy darczyńcom i wolontariuszom, dzięki którym osoby potrzebujące miały wspaniałe święta. To kolejny niezbity dowód na to, że suma małych gestów daje ogromną pomoc.