Celem akcji „Paczka dla Bohatera”, prowadzonej od 9 lat w całej Polsce i za granicą, jest pomoc tym, którzy kiedyś walczyli w imię wolnej, niepodległej Polski. Pomysł paczki zrodził się z potrzeby serca.

Organizator akcji, st. sierż. rez. Tomasz Sawicki, który służył w 15 Wielkopolskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej mówi o akcji: „Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.Wspieramy żołnierzy polskich toczących boje na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów rannych na misjach pokojowych.

Dlatego też Pan Tomasz Sawicki, wraz z koordynatorami i wolontariuszami z całej Polski i nie tylko, corocznie przygotowuje akcję paczki bożonarodzeniowej. To dla kombatantów wielka pomoc, a także radość i wzruszenie: „Warto było czekać… warto było czekać na taką młodzież” – mówią.

Nasze Szkolne Koło Wolontariatu, podobnie jak w ubiegłych latach, postanowiło dołączyć do akcji. Nad jej przebiegiem w II LO czuwali nauczyciele – Beata Maciejewska, Anna Chrzanowska, a także koordynatorzy klasowi – członkowie Koła Wolontariatu. Uczniowie i nauczyciele przynosili produkty spożywcze z długą datą przydatności, środki czystości i drobne upominki. Koordynatorzy akcji 6 grudnia odebrali wraz z życzeniami paczki z naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wielkie serca!

Razem łatwiej odkrywać, że dobro jest proste.