Młodzież zrzeszona wokół Uczniowskiego Klubu Sportowego RELAKS działającego przy naszej szkole, przebywała na czterodniowym obozie narciarsko-snowboardowym korzystając podobnie jak w ubiegłych latach z gościnnego Ośrodka Wypoczynkowego „Jaskółka” w Zakopanem. Zajęcia szkoleniowe pod okiem opiekunów-instruktorów prowadzone były na stoku narciarskim Małe Ciche.

Tegoroczna edycja wsparta środkami finansowymi Miasta i Gminy Skarżysko-Kamienna w ramach programu rozwoju sportu w mieście zgromadziła rekordową liczbę 26 uczestników. Głównym założeniem obozu, podobnie jak we wcześniejszych edycjach było nauczanie i doskonalenie umiejętności narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Mając na względzie praktyczny charakter obozu nie można było zapominać również o kształtowaniu świadomości i nawyków zdrowego i aktywnego spędzania czasu w okresie zimowym, których jak łatwo zauważyć w naszym regionie w tym roku brakuje. Był to więc dodatkowy, choć nietypowy jak na tę porę roku czynnik atrakcyjności obozu.

Na stoku Małe Ciche przy dobrych warunkach pogodowych adepci „białego szaleństwa” spędzali około siedmiu godzin dziennie. Po kilkugodzinnych trudach organizator czyli UKS RELAKS zapewnił relaksację w zakopiańskim Aqua Parku, spędzenie czasu przy wieczornym grillowaniu kiełbasek czy też grach w bilard i tenis stołowy. Nie zabrakło również wieczornych spacerów po Zakopanem.

Jak zawsze, uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem na zajęciach z wiarą i nadzieją na kontynuowanie przygody z narciarstwem i snowboardem.