Na wstępie muszę przyznać, że każdorazowo czekanie na karty ocen Jury to bardzo emocjonujące chwile. No bo, czy oceny jurorów będą takie jak moje? Czy może zupełnie inne? Następnie – gdy wpisuję noty w tabelkę programu liczącego i pojawiają się konkretne liczby, to mam wrażenie, że odkrywam karty w jakiejś grze. Tak też było i tym razem. Przeczytałam wszystkie prace i myślę, że – mimo zróżnicowanego poziomu – każda odkryła talent i wrażliwość autora. Cieszę się, że jest grupa młodych ludzi, którzy wychodzą ponad to, co codzienne i obowiązkowe. Gratuluję Wam wszystkim tego, że staracie się nie tylko przyjmować wiadomości, ale że podchodzicie do nich z pewną dozą krytyki. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znów przeczytam Wasze prace.  W tym roku rozstrzygnięcie ma inny przebieg, wszyscy zdajemy sobie sprawę, dlaczego nie możemy się spotkać i świętować Waszych sukcesów. Jednak myślę, że jeszcze się spotkamy, bo będziemy przygotowywać niespodziankę i wtedy zaprosimy wszystkich uczestników.

A teraz werdykt!

W imieniu Dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego imienia Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej oraz swoim mam zaszczyt ogłosić, że Jury w składzie:

Paulina Pałka – Tv Świętokrzyska
Małgorzata Janiec – Kaktus II LO
Piotr Adamczyk -  Tsk.24.pl
Mateusz Bolechowski – Echo Dnia
Mariusz Busiek – Skarzysko24.pl
Paweł Wełpa – Proskarzysko.pl,

orzekło, iż:

Amelia Jankowska (pseudonim Watashi) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje wyróżnienie za artykuł – „Jeździectwo”; nauczyciel przygotowujący – Pani Małgorzata Skuza (suma punktów 120, średnia 20). Otrzymuje książkę – Jacka Dukaja, Po piśmie.

Julia Tusznio (pseudonim XYZ) ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje wyróżnienie za recenzję - “Anne with an E” - zwykła adaptacja, czy zupełnie inne spojrzenie na znaną nam historię?; nauczyciel przygotowujący – pani Anna Nurzyńska; (suma punktów 123 – średnia – 20,5). Otrzymuje Pendrive ScanDisk 32GB.

Róża Malec (pseudonim Iris) ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje wyróżnienie za wywiad z panem Marcinem – „Pasja szansą na szczęście”; nauczyciel przygotowujący – Pani Małgorzata Skuza (suma punktów 125, średnia 20,83). Otrzymuje Pendrive Kingston 8GB.

Alicja Majstrak  (pseudonim Sempre) ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje III Nagrodę za recenzję „BEASTARS", CZYLI KŁY,  PAZURY I STRACH PRZED SAMYM SOBĄ; nauczyciel przygotowujący – pani Anna Nurzyńska; (suma punktów 132,3 – średnia – 22,05). Otrzymuje Kartę prezentową Empik o wartości 50 zł.

Zuzanna Kasprzyk (pseudonim Zuvie) ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje II Nagrodę za felieton „Bezużyteczna użyteczność, czyli jak ustawić sobie alarm w głowie, a nie w telefonie”; nauczyciel przygotowujący – pani Danuta Pająk (suma punktów 133, średnia – 22,16). Otrzymuje Kartę prezentową Empik o wartości 100 zł.

Zuzanna Chrząszcz (pseudonim Susełek) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie otrzymuje I Nagrodę oraz statuetkę Złote Pióro za reportaż „Długa przerwa, czyli o (nie)zwykłych uczniach (nie)typowo spędzających pauzę”; nauczyciel przygotowujący – pani Agnieszka Witczak (suma punktów -134, średnia – 22,33). Otrzymuje Kartę prezentową o wartości 200 zł.

W kategorii „szkoły średnie” laureatami zostają:

Maria Rogozińska (pseudonim Patriam) z I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje III Nagrodę za felieton „Myślę, więc jestem”; nauczyciel przygotowujący – pani Beata Frączkiewicz; (suma punktów 118,8 – średnia 19,8). Otrzymuje słuchawki JBL oraz Power Pack.

Martyna Zielińska (pseudonim indigo) z II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku–Kamiennej otrzymuje II Nagrodę za recenzję „Wschód słońca jest wolny od tego bożka”; nauczyciel przygotowujący – Magdalena Wiśniewska-Ciaś (suma punktów 120,4; średnia 20,06). Otrzymuje Kartę prezentową Empik o wartości 100 zł.

Małgorzata Zep (pseudonim Julia) z II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku–Kamiennej otrzymuje I Nagrodę oraz statuetkę Złote Pióro za reportaż „Twoje życie w moich rękach”; nauczyciel przygotowujący – Magdalena Wiśniewska–Ciaś (suma punktów 123; średnia 20). Otrzymuje Kartę prezentową Empik o wartości 200 zł.

W kategorii - szkoły podstawowe – przyznano dodatkowo 3 wyróżnienia, gdyż poziom w tej kategorii był wyższy niż w kategorii szkół średnich. Uznano, iż uczestnicy, którzy zostali ocenieni wyżej (lub podobnie) niż starsi uczestnicy, powinni zostać docenieni.

Bardzo chciałabym podziękować naszym fundatorom nagród, bo bez nich rywalizacja straciłaby ten emocjonujący charakter.

Nagrody:  I, II, wyróżnienia  w kategorii szkoły podstawowe  oraz I, II  w kategorii szkoły średnie zostały ufundowane przez anonimowych darczyńców.

Nagroda III w kategorii szkoły podstawowe została ufundowana przez redakcję SPOTTEDSKARŻYSKO.PL

Nagroda III w kategorii szkoły średnie została ufundowana przez redakcję SKARŻYSKO24.PL

Nagrody w postaci gadżetów reklamowych dla nauczycieli – opiekunów wyżej wymienianych laureatów zostały przekazane przez Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

Bardzo dziękuję też Pani Agnieszce Plaskocie za to, że ponownie wykonała plakat promujący III Konkurs Dziennikarski.

Równie serdecznie dziękuję Jurorom, którzy – mimo nawału pracy w ostatnich dniach - znaleźli czas, by ocenić aż 19 prac konkursowych.

Odbiór dyplomów i nagród będzie miał charakter indywidualny. Prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły (41 2513 970) w celu umówienia dogodnego terminu.

 Jeszcze raz GRATULUJĘ.

 Magdalena Wiśniewska-Ciaś

 

 

,