4 września 2020 roku, w ciepły i słoneczny dzień, uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawcami wybrali się na rajd pieszy nad Zalew Rejów. To już trzecia taka inicjatywa w naszym liceum, mająca na celu integrację społeczności szkolnej. Cieszymy się, że stało się to naszą tradycją, która - jak widać - podoba się  bardzo kolejnym rocznikom Mickiewicza.

Wspólna trasa okazała się dobrą okazją do ciekawych rozmów, zawierania przyjaźni i wzajemnej pomocy. U celu wędrówki – nad rejowskim zalewem, czekała na wszystkich nie tylko możliwość odpoczynku, ale także szansa na  zabawę i posiłek w postaci kiełbasek pieczonych w ognisku.

Młodzież naszej szkoły szybko odzyskała siły po długim marszu. Dobrego humoru i atrakcji nie brakowało, słychać było śpiewy i grę na gitarach. Z zachowaniem wszystkich koniecznych środków bezpieczeństwa uczniowie mogli próbować swoich sił w windsurfingu, grać w siatkówkę, bule, a także rywalizować z profesorami w przeciąganiu liny. Odbył się również „chrzest” żaglówki typu Omega, która służyć będzie dla działającego w II LO Szkolnego Klubu Żeglarskiego.

Na zakończenie uczniowie wzorcowo odtańczyli belgijkę, porywając do tańca nauczycieli i dyrekcję szkoły. Czas spędzony razem wywołał wiele radości i uśmiechu na uczniowskich i nauczycielskich twarzach. Pełni dobrych przeżyć i wspomnień z odnowioną energią i pasją zabieramy się do nauki i już czekamy na kolejny szkolny rajd.

Zdjęcia dzięki uprzejmości tsk24.pl