W imieniu Dyrekcji naszego liceum, patronów medialnych - to jest: Echo Dnia, ProSkarżysko.pl, Skarzysko24.pl, SpottedSkarzysko.pl, Telewizja Świętokrzyska,Tsk24.pl oraz sponsorów - PHU Batrem Tomasz Bańcyrowski, SpottedSkarzysko.pl oraz Skarzysko24.pl, Web-Best – zapraszamy uczniów szkół średnich oraz szkół podstawowych (klas 6-8) powiatu skarżyskiego do wzięcia udziału w IV Konkursie Dziennikarskim.

IV KONKURS DZIENNIKARSKI – INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
Uczniowie szkół średnich oraz podstawowych (klasy 6-8) powiatu skarżyskiego.
CO TRZEBA ZROBIĆ?
Napisać tekst o charakterze dziennikarskim – dowolny gatunek (np. reportaż, felieton, wywiad, recenzję itp.) na dowolny temat (z wyjątkiem tematów politycznych) o maksymalnej długości 500 słów. Praca ma być napisana w programie Word, podpisana pseudonimem. Należy też samodzielnie określić gatunek, który się wybrało. Więcej informacji w regulaminie - https://www.mickiewicz.net/.../konk.../konkurs-dziennikarski.
Opiekun musi zadbać o wypełnienie karty zgłoszenia oraz innych dokumentów. Stanowią załączniki do regulaminu.
DO KIEDY?
Prace należy przesyłać do 26 marca 2021 roku włącznie na adres mailowy koordynatora konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
JAKIE BĘDĄ NAGRODY?
W każdej z dwóch kategorii (szkoły średnie i podstawowe) zostaną przyznane następujące nagrody:
I MIEJSCE – statuetka Złote Pióro oraz karta podarunkowa Empik o wartości 200 złotych (ufundowane przez PHU BATREM TOMASZ BAŃCYROWSKI)
II MIEJSCE - karta podarunkowa Empik o wartości 100 złotych (jedna ufundowana przez PHU BATREM TOMASZ BAŃCYROWSKI, druga redakcję SPOTTEDSKARZYSKO.PL)
III MIEJSCE – karta podarunkowa Empik o wartości 50 złotych (jedna ufundowana przez redakcję SKARZYSKO24.PL, druga przez RADĘ RODZICÓW II LO)
KTO BĘDZIE OCENIAŁ PRACE?
Skład Jury w tym roku to – kolejno według nazwisk:
Tsk24.pl – Piotr Adamczyk
Echo Dnia – Mateusz Bolechowski
Skarzysko24.pl – Mariusz Busiek
SpottedSkarzysko.pl – Adam Ciok
TV Świętokrzyska – Paulina Pałka
ProSkarzysko.pl – Paweł Wełpa

KIEDY BĘDZIE OGŁOSZONY WERDYKT?
Do 23 kwietnia 2021 roku. Uczestnicy zostaną poinformowani wcześniej drogą mailową o dokładnej dacie, pojawi się także na stronie szkoły lub na szkolnej stronie fb. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądało wręczanie nagród. Czy będzie to stacjonarna forma w naszym liceum, czy odbiór osobisty w sekretariacie szkoły? Czas pokaże.
Wszelkie pytania należy kierować do koordynatora konkursu – Magdaleny Wiśniewskiej-Ciaś: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.