„Dziennikarstwo traktuję jako oddanie głosu tym, którzy go na co dzień nie mają” - Justyna Kopińska

 

 

Powyższe słowa najlepiej oddają istotę dziennikarstwa, i najlepiej odzwierciedlają założenia konkursu. Ten głos bowiem zostaje oddany młodzieży szkół powiatu skarżyskiego, która może wyrazić swoje refleksje na temat współczesnego jej świata. I myślę, że ten głos jest bardzo ważny. To, co od razu dało się zauważyć w tegorocznej edycji, to liczba prac na temat nauczania zdalnego i pandemii, aż 6 na 24 prace. To może stanowić poważny sygnał dla dorosłych, który warto usłyszeć.

Mimo że nie oceniam prac, to zawsze mam swoje ulubione, są to te, które potem we mnie zostają, które długo pamiętam, gdyż odkryły przed mną coś dotąd mi nieznanego. Taką pracą niewątpliwie jest praca zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych, ale też wszystkie wypowiedzi na temat nauczania zdalnego, gdyż jako nauczyciel, mogę przez te prace zobaczyć, co jest po drugiej stronie …chciałoby się rzec – lustra.

   

Gratuluję wszystkim - zarówno laureatom, jak i  pozostałym uczestnikom. Już samo wzięcie udziału świadczy o Waszej wrażliwości i ogromnym potencjale twórczym.

 

Dziękuję także fundatorom nagród i gadżetów reklamowych:

 

Panu TOMASZOWI BAŃCYROWSKIEMU (PHU BATREM)

Panu ADAMOWI CIOKOWI (SPOTTEDSKARZYKO.PL)

RADZIE RODZICÓW przy II Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku-Kamiennnej

URZĘDOWI MIASTA SKARŻYSKO-KAMIENNA

CENTRUM OBSŁUGI INWESTORA w Skarżysku-Kamiennej

To dzięki Wam młodzież może poczuć się doceniona za swoją pracę!

                                                

Dziękuję także JUROROM za ich społeczny wkład w realizację tego konkursu oraz Pani AGNIESZCE PLASKOCIE za to, że ponownie wykonała plakat promujący konkurs.

 

A teraz  werdykt!

W imieniu Dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego imienia Adama Mickiewicza
w Skarżysku-Kamiennej mam zaszczyt ogłosić, że Jury w składzie:

Piotr Adamczyk -  TSK24.pl

Adam Ciok – SpottedSkarzysko.pl

Mateusz Bolechowski – Echo Dnia

Paulina Pałka – Telewizja Świętokrzyska

Paweł Wełpa – ProSkarżysko.pl

 

 

Zuzanna Skuza (pseudonim fenix) ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje wyróżnienie za felieton – „W pętli ambicji”; nauczyciel przygotowujący –  pani Monika Ślusarczyk (suma punktów 102; średnia 20,4)

Aniela Kapusta (pseudonim Anika) z  Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie otrzymuje wyróżnienie za reportaż – „Zdalna nauka oraz typowy dzień pewnej nastolatki”; nauczyciel przygotowujący – Pani Agnieszka Witczak (suma punktów 103,5; średnia 20,7)

Zuzanna Chrząszcz (pseudonim Jagoda) z  Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie otrzymuje wyróżnienie za reportaż - “Kulisy lekcji w czasie pandemii”; nauczyciel przygotowujący – pani Agnieszka Witczak; (suma punktów 111,5 – średnia – 22,3).

Gabriela Huszno  (Alexa) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje III Nagrodę za wywiad „Droga „Dzika”; nauczyciel przygotowujący – pani Anna Sobota; (suma punktów 120,5;  średnia – 24,1).

Amelia Banach (pseudonim Kwiat) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje II Nagrodę za felieton „Z siostrą nie tylko na zdjęciu” nauczyciel przygotowujący – pani Anna Sobota (suma punktów 121; średnia – 24,2) .

Róża Malec (pseudonim Niezapominajka) ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje I Nagrodę oraz statuetkę Złote Pióro za felieton – „Na krawędzi”; nauczyciel przygotowujący – Pani Małgorzata Skuza (suma punktów 125, 5; średnia 25,1)

W kategorii „szkoły średnie” laureatami zostają:

Kamila Soból (pseudonim Kamizka) z Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej za felieton „Znikające zabytki”; nauczyciel przygotowujący – pani Agata Krawarska; (suma punktów – 102,5, średnia 20,5)

Natalia Molasy (pseudonim Anhedonia) z I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej otrzymuje III Nagrodę za artykuł publicystyczny „Młodzież w erze pandemii”; nauczyciel przygotowujący – pani Agnieszka Marczewska; (suma punktów 103 – średnia 20,6)

Mateusz Drabik (pseudonim chandr) z I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku–Kamiennej otrzymuje II Nagrodę za reportaż poetycki „nierozdrabniający do raju”; nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Marczewska (suma punktów 113; średnia 22,6)

Martyna Zielińska (pseudonim indigo) z II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku–Kamiennej otrzymuje I Nagrodę oraz statuetkę Złote Pióro za felieton „W krzywym zwierciadle ekranu” (suma punktów 126; średnia 25,2)

 

 

Prace zostały wyeksponowane na wystawie – w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej.  

 

Jeszcze raz gratulujemy!

 

Dyrekcja II LO im. A. Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej oraz Magdalena Wiśniewska-Ciaś