20 maja odbył się w II LO Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do naszego Mickiewicza młodzież z klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodziców. Każdy, kto nas odwiedził miał możliwość zwiedzania szkoły, porozmawiania z nauczycielami i uczniami, zapoznania się z bazą dydaktyczną i ofertą programową.

W progach szkoły gości witał orzeł Adaś, z radością pozując do wspólnych zdjęć.

Na piętrze brzmiał stary, dobry rock w wykonaniu szkolnej kapeli Madness.

Zwiedzający Mickiewicza mieli okazję zobaczyć jak wiele pasji można rozwijać w naszej szkole – pisać wiersze, które doczekają się wydanego tomiku, wspinać się po górach, pływać naszą żaglówką Telimeną, brać udział w licznych konkursach i olimpiadach, zdobywając na nich wysokie noty, intensywnie trenować i odnosić sukcesy w sporcie, szlifować język pod okiem native speakera a potem wziąć udział w wyjeździe zagranicznym, iść przez życie ze śpiewem na ustach i wygrywać międzynarodowe festiwale piosenki.

W naszej szkole zawsze wiele się dzieje :) I każdy może stać się częścią tej fantastycznej społeczności. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia: Marta Jędrys