1 września  na hali sportowej w naszej szkole zainaugurowano rok szkolny 2021/2022 w powiecie skarżyskim. Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli władz powiatu skarżyskiego, przedstawicieli władz wojewódzkich, kuratorium oświaty, dyrektorów wszystkich szkół podległych powiatowi oraz uczniów.

Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor II LO Pan Paweł Buryło. Słowa życzeń pomyślności i spokoju w kolejnym roku nauki wszystkim uczniom i nauczycielom przekazał starosta skarżyski Pan Artur Berus, a także Pani Renata Bilska  z Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.  

W trakcie inauguracji nowego roku szkolnego wręczono Panu Pawłowi Buryło nominację na kolejną kadencję na dyrektorskiej posadzie. Kilkoro nauczycieli otrzymało awanse na nauczyciela mianowanego, wśród nich znalazła się Pani Katarzyna Bojczuk z II LO. Przyznano także stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce i sporcie.

W związku z przypadającą 1 września rocznicą wybuchu II wojny światowej oddano hołd jej bohaterom oraz ofiarom minutą ciszy.

Uroczystość inaugurująca rok szkolny zakończyła się występami artystycznymi. Talentem recytatorskim i wokalnym podzieliły się nasze uczennice: Gabriela Wrona i Aleksandra Kiljanek.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów w kolejnym roku nauki!

 Zdjęcia: Marta Jędrys i p. Robert Bińczak