W dniach 11–13 października klasa II E wraz z wychowawczynią Agatą Niziołek i panią Katarzyną Bojczuk wyruszyła na wycieczkę do Zakopanego i Krakowa. Pogoda na każdym odcinku była wyśmienita. Widoczność wspaniała. Humory? – jak najlepsze! Wspólne wędrowanie stworzyło wiele możliwości, by poznawać Tatry, podziwiać piękno polskich gór, ale także relaksować się i zacieśniać klasowe więzy. W programie wypoczynku nie zabrakło spotkania z wracającymi z hali owieczkami.

Nocleg i wyśmienite jedzonko w Domu Turysty „Basia” w Poroninie, rodzinna atmosfera i wspólne wieczorne ucztowanie na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

Drugi dzień także fantastyczny – najpierw Krupówki i serowo-żurawinkowe zakupy, a następnie przejazd do Chochołowa. Po kilkugodzinnym pobycie w Termach Chochołowskich wyruszyliśmy na podbój Krakowa. Po zakwaterowaniu się w hostelu cała grupa rozpoczęła wieczorne zwiedzanie Kazimierza i Podgórza. Super klimat, zero pospiechu, fantastyczne humory – czego trzeba więcej?

Trzeci dzień – jakże intensywny – Planty, teatr Słowackiego, Collegium Maius, zabytkowe budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wspaniałe zabytki sakralne, rynek i pamiątkowe zdjęcie u stóp Mickiewicza, a potem przejście Traktem Królewskim aż na sam Wawel. Również i na zamku nie brakowało emocji – do końca października można podziwiać pięknie odrestaurowane i zakonserwowane arrasy w komnatach królewskich. Potem chwile refleksji nad upływającym czasem w katedrze wawelskiej, wspinaczka na dzwon Zygmunta, zejście do grobów wieszczów i królów Polski…

Było różnorodnie, było ciekawie, było w czym wybierać. Tego przecież chcieliśmy, tak zaplanowaliśmy wyjazd i tak się udało wszystko zrealizować! Świetnie, że mieliśmy taką możliwość. Dziękujemy dyrekcji szkoły za pozwolenie na ten wyjazd, mimo że w nieco pomniejszonym gronie. Dziękujemy pani Agnieszce Szmuc za spędzenie z nami czasu i przybliżenie historii Krakowa, królewskiego miasta i kulturalnej stolicy Polski. Teraz pozostaje tylko zadbać o zawartość osobistej skarbonki, a potem oczekiwać na kolejną fantastyczną wyprawę.

Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku.