W poniedziałek, 29 listopada, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbyła się akademia z okazji obchodów Ogólnopolskich Dni Honorowych Dawców Krwi. Była to doskonała okazja do wręczenia honorowych odznaczeń Polskiego Czerwonego Krzyża, odznaczeń Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, podziękowań dla młodych krwiodawców ze szkół powiatu skarżyskiego, a także darczyńców i sponsorów. Podczas spotkania obyło się podsumowanie turnieju „Młoda krew ratuje życie” oraz Olimpiady Zdrowia .

W XVIII edycji turnieju szkół ponadpodstawowych, pomaturalnych i uczelni wyższych w honorowym krwiodawstwie pod hasłem: „Młoda krew ratuje życie” trwającym w okresie od 1 września 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku udział wzięło: 7 szkół ponadpodstawowych: II LO, I LO, ZSE, ZST, ZSS-U, ZST-M oraz PZS w Bodzentynie. Oddział Rejonowy PCK w ramach Turnieju organizował tylko jedną akcję stacjonarną oddawania krwi w Zespole Szkół Ekonomicznych. Uczniowie indywidualnie oddawali krew w Oddziale Terenowym RCKiK w Skarżysku- Kamiennej.

Miło nam poinformować, że uczniowie „Mickiewicza” pomimo panującej pandemii nie zapomnieli o potrzebach drugiego człowieka i chętnie dzielili się najcenniejszym darem jakim jest krew. Ich społeczna aktywność pozwoliła szkole zająć II miejsce w Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie. Łącznie od początku funkcjonowania klubu Honorowych Krwiodawców w naszym liceum tj. od roku szkolnego 2016/2017 nasi uczniowie oddali blisko 300 litrów krwi ratując tym samym wiele ludzkich istnień. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim Krwiodawcom oraz Opiekunowi Szkolnego Koła Dawców Krwi - Panu Maciejowi Szarańcowi.