Z radością i wdzięcznością informujemy, że po drugim dniu kiermaszu charytatywnego dla Kai i Kacpra Pisarków, walczących z genetyczną chorobą jaką jest SMA – rdzeniowy zanik mięśniowy, zgromadziliśmy magiczną kwotę – 1717,17 złotych. :)

Kaja (6 lat) i Kacper (7 lat) to rodzeństwo mieszkające w Skarżysku -Kamiennej. Często mówi się o nich wojownicy, bo na co dzień nie tylko zmagają się z trudami swojej choroby i niepełnosprawności, ale wykazują najwyższy poziom zaangażowania w to, by nie dać się pokonać chorobie i jej nieodwracalnym skutkom ( więcej o niech na: walka kacpra i kai z sma - rdzeniowym zanikiem mięśni - wyniki wyszukiwania | Facebook oraz licytacje charytatywne dla kai i kacpra walczących z sma - wyniki wyszukiwania | Facebook)

Skąd pomysł na takie wydarzenie? Z refleksji i obserwacji. Zdrowa młodzież często rezygnuje z gimnastyki i wysiłku, a Kaja i Kacper przeciwnie – codziennie korzystają z rehabilitacji i ćwiczeń, by walczyć o kolejny dzień życia. Wydarzenie „Zdrowa młodzież – chorym dzieciom” to nie tylko kiermasz, ale także edukacja wyjaśniająca, czym są choroby genetyczne oraz uwrażliwienie na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych.

Wszystkim zaangażowanym w to wyjątkowe przedświąteczne działanie - zarówno tym, którzy przygotowali kiermasz, czuwali nad jego przebiegiem, jak i tym, którzy wsparli go finansowo - najserdeczniej dziękujemy!