W dniu 7 grudnia br. odbyły się w naszym liceum eliminacje szkolne do XVI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie dla szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z życiorysem oraz wybranymi pismami św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z testem konkursowym zmierzyło się dziesięć osób. Najwięcej punktów zdobyli: Aleksandra Staniec z klasy 2e oraz Patryk Wojciechowski i Magdalena Maj z klasy 1c.Ta trójka naszych uczniów awansowała do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w marcu 2022 roku i obejmie oprócz pism Maksymiliana również znajomość Ewangelii według św. Łukasza. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w konkursie i życzymy powodzenia przechodzącym dalej :) Do udziału w olimpiadzie przygotowuje młodzież Pani Małgorzata Janiec.