Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z klas: 1b i 1d razem ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy, przygotowali świąteczną paczkę dla jednego z naszych bohaterów – 95-letniego Pana Stanisława Markiewicza, mieszkańca Suchedniowa, który wielokrotnie narażał życie w obronie ojczyzny.

Brał czynny udział w partyzantce na terenie Suchedniowa w latach 1944 – 1945. Walczył w zwycięskiej bitwie pod Antoniowem z Niemcami, która miała miejsce 21 sierpnia 1944 r.
 Wolontariusze 22 grudnia 2021 r. osobiście go odwiedzili i wręczyli przygotowane prezenty. Wizyta wolontariuszy sprawiła Panu Stanisławowi bardzo dużo radości. Podczas spotkania z młodzieżą barwnie i wzruszająco opowiadał o swoich losach, przybliżając im jednocześnie realia historyczne i atmosferę towarzyszącą zmaganiom Polaków o wolność. Spotkanie minęło w bardzo przyjemnej atmosferze  Na pożegnanie Pan Stanisław wręczył wolontariuszom słodkie upominki.

Wielokrotnie odznaczony weteran był bardzo zaskoczony i wzruszony gestem jaki wykonali uczniowie naszej szkoły i jest bardzo wdzięczny za pamięć o nim i o innych, którzy walczyli  o nasz kraj. A my jesteśmy dumni z naszej młodzieży i dziękujemy za ich wielkie serca i podjętą inicjatywę!