29 kwietnia br. w naszym liceum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich – ostatniego rocznika po gimnazjum. W części oficjalnej Abiturienci wysłuchali przemówienia dyrektora szkoły – Pana Pawła Buryło i z jego rąk otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Najzdolniejszym uczniom wręczono dyplomy oraz nagrody za wybitne osiągnięcia. W tym roku najwyższą średnią wśród uczniów klas maturalnych uzyskały dwie osoby: Karolina Lisowska (kl. 3bg) i Wiktor Zagożdżon (kl. 3dg).

Zostały przyznane także szczególne mickiewiczowskie nagrody – „Adasie”. Wręczono je w następujących kategoriach:

Serce na Dłoni – Wojciech Rak

Siatkarka Roku – Zofia Kamińska

Sportowiec Roku – Aleksandra Domańska

Uderzenie Roku – Kinga Wiśniewska

Wirtuoz – Julia Sokołowska

Bursztynowy Słowik – Martyna Zięba

Mickiewiczowski Prymus – Karolina Lisowska i Wiktor Zagożdżon

Nagroda Samorządu Uczniowskiego – Gabriela Wrona

Felietonistka Roku – Martyna Zielińska

Za wspólne trzy lata nauki podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły także uczniowie klas trzecich. Nie brakowało pięknych wspomnień i łez wzruszenia, również podczas części artystycznej, w której dla żegnających się ze szkołą koleżanek i kolegów zaśpiewały: Małgorzata Mańkowska i Julia Wiśnios.

Całą akademię przygotowała Pani Ewelina Sasal. Teraz przed tegorocznymi Maturzystami przygotowania do ważnego egzaminu dojrzałości. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki i życzymy takich wyników matury, które otworzą przed każdym drzwi wymarzonej przyszłości.

 Zdjęcia: Marta Jędrys