20 maja odbył się w II LO Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do naszego Mickiewicza młodzież z klas ósmych szkół podstawowych. Każdy, kto nas odwiedził miał możliwość zwiedzania szkoły, porozmawiania z nauczycielami i uczniami, zapoznania się z bazą dydaktyczną i ofertą programową. Atrakcji nie brakowało! W progach szkoły gości witał orzeł Adaś, z radością pozując do wspólnych zdjęć. W salach można było przyjrzeć się lekcjom: na fizyce posłuchać jak buduje się roboty, na chemii zrobić ciekawe doświadczenie, a na biologii czekało na wszystkich prawdziwe serce!

Zwiedzający Mickiewicza mieli okazję zobaczyć jak wiele pasji można rozwijać w naszej szkole – pisać wiersze, które doczekają się wydanego tomiku, rozwijać talent dziennikarski, wspinać się po górach, pływać naszą żaglówką Telimeną, brać udział w licznych konkursach i olimpiadach, zdobywając na nich wysokie noty, grać w interaktywnych spektaklach, intensywnie trenować na hali sportowej i odnosić sukcesy w sporcie, szlifować język pod okiem native speakera, a potem wziąć udział w wyjazdach zagranicznych, tańczyć, śpiewać, a w szkolnym wolontariacie pomagać potrzebującym i odkrywać, że dobro jest proste.

Bardzo nam miło, że II LO odwiedziło w piątek blisko tysiąc osób! Zajrzał do nas nawet gitarzysta zespołu Nocny Kochanek, który jest naszym absolwentem.

Po prostu – w Mickiewiczu zawsze wiele się dzieje! J Każdy może stać się częścią tej fantastycznej społeczności. Serdecznie zapraszamy!