19 września w naszym liceum miało miejsce II Poetyckie Pranie, zorganizowane według pomysłu i zaangażowania Pani Magdaleny Wiśniewskiej – Ciaś, nauczycielki języka polskiego w II LO. Po raz kolejny wszyscy Ci, którzy lubią tworzyć lub czytać poezję oraz inne gatunki literackie, mogli się zaprezentować. Ideą tego wydarzenia jest propagowanie czytania literatury, a zwłaszcza poezji, co jest trochę mniej popularne, a jest prostsze niż się wydaje. Dzięki temu młodzież z naszej szkoły mogła poznać Pana Grzegorza Raka, skarżyskiego prozaika i dramaturga oraz Panie: Annę Zakrzewską i Bożennę Kiełkiewicz, które są członkiniami skarżyskiej Grupy Literackiej Wiklina. Swoje wiersze przynieśli także nasi Absolwenci. Dziękujemy wszystkim za przybycie i odwagę podzielenia się z innymi swoją twórczością.