Jedną z październikowych godzin wychowawczych klasa 3E spędziła w Miejskim Domu Kultury, w którym odbyło się spotkanie z panem Bogusławem Jelonkiem, autorem obrazów i zdjęć znajdujących się na jesiennej, poplenerowej wystawie. Wydarzenie zainicjowane było przez wychowawczynię klasy p. Agatę Niziołek. Spotkanie z człowiekiem, który odkrył swoje nowe talenty i je kształtuje już po przejściu na emeryturę jest niezwykle inspirujące zwłaszcza dla młodych, którzy często jeszcze nie wiedzą, co będą robić w życiu i czy to, co ich teraz interesuje będzie równie ważne w przyszłości. Odkrywanie talentów i pielęgnowanie pasji możliwe jest na każdym etapie życia. Pan Bogusław jest tego żywym przykładem.

Na krążące w sieci zdanie „ Boże, spraw, by nam się chciało tak, jak nam się nie chce” zapisane kiedyś przez młodego człowieka można odpowiedzieć innym zdaniem „Emeryt, a wciąż tak mu się chce!”

Sympatyczne spotkanie, szczere odpowiedzi autora prac, bezpośredni kontakt i ciekawe historie związane z powstawaniem zdjęć i obrazów na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Za serdeczność, bezpośredniość, żywą energię do odkrywania talentów i dzielenie się swoimi pasjami  serdecznie dziękujemy panu Bogusławowi!