15 maja 2023 r. odbył się III etap - centralny Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”. Wydarzenie zorganizowała Krajowa Izba Radców Prawnych. Do pierwszego etapu zgłosiło się ponad 1000 uczniów z całej Polski. Do ścisłego finału, który został przeprowadzony w Warszawie, zakwalifikowało się 16 uczniów ze szkół podstawowych i 18 ze szkół ponadpodstawowych, a wśród nich uczeń naszego liceum – Piotr Werens z kl. II c. Konkurs od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która swą przyszłość pokłada w profesji prawniczej. Uroczystość wręczenia nagród laureatom poprowadziły Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Ewa Gryc-Zerych, nadzorująca z ramienia Prezydium KRRP projekty związane z edukację prawną i członkini Centralnej Komisji Konkursowej r. pr. Marta Kędziora-Wnuk z OIRP we Wrocławiu. W ceremonii uczestniczyli również członkowie Krajowego Komitetu Organizacyjnego Akademii. „Dziś mamy wyjątkowy dzień – święto edukacji, bo święto edukacji jest wtedy, gdy wygrywa wiedza, a dziś ta wiedza została królową prawa. Bardzo doceniamy wasz wysiłek i trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Wasza ambicja doprowadziła was do finału. Niezmiernie się cieszę, że mamy takich “asów” jak wy i chylę przed wami czoła. Pokonaliście ponad 1000 osób z całej Polski. Posiadacie wiedzę, którą możecie “zagiąć” niejednego prawnika. Jestem z was bardzo dumna. Życzę wam jak najwięcej sukcesów i myślę, że działy prawa i aplikacje stoją przed wami otworem. Dziękuję wam, waszym rodzicom i nauczycielom” – powiedziała podczas uroczystości Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Ewa Gryc-Zerych. Warto podkreślić, że to już kolejny finał w którym Piotr uczestniczył i reprezentował naszą szkołę oraz województwo świętokrzyskie. Pod koniec marca był wśród 6 najlepszych w Polsce podczas Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.