Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas czwartych odbędzie się w piątek 24 kwietnia o godz. 9.30 na hali sportowej.
Serdecznie zapraszamy!

Z ogromną dumą informujemy, że nasz uczeń z klasy 4b: Wiktor Świtowski - Popiel osiągnął niezwykły sukces zostając finalistą w 55 Olimpiadzie Biologicznej! To wyróżnienie jest dowodem jego ciężkiej pracy, zaangażowania oraz pasji do nauk przyrodniczych, którą rozwija od wielu lat.

Udział w Olimpiadzie Biologicznej to jedno z najbardziej wymagających wyzwań edukacyjnych, w którym uczniowie muszą zaprezentować nie tylko szeroką wiedzę teoretyczną, ale także umiejętność analizy, rozwiązywania problemów oraz kreatywnego myślenia. Z dumą możemy podkreślić, że Wiktor wykazał się nie tylko wysokim poziomem wiedzy, ale także dużą determinacją i zaangażowaniem, co pozwoliło mu zakwalifikować się do finałowego etapu tego konkursu.

Sukces naszego ucznia jest nie tylko jego osobistym osiągnięciem, ale również ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że będzie motywacją dla innych uczniów do rozwijania swoich pasji i dążenia do osiągania ambitnych celów.

Życzymy Wiktorowi dalszych sukcesów i nieustającej pasji do nauki. Mamy nadzieję, że jego osiągnięcia zainspirują całą społeczność szkolną i będą motorem do dalszego rozwoju naszej szkoły jako miejsca, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać swoje talenty i realizować marzenia.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi tego wybitnego wyniku!

21 kwietnia stu naszych Maturzystów wraz z wychowawcami i katechetami wybrało się na pielgrzymkę do Częstochowy, aby zawierzyć Matce Bożej na Jasnej Górze zbliżający się egzamin dojrzałości i wszystkie dalsze życiowe plany. Uczestniczyli we Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu oraz odmówili razem różaniec przy pomniku św. Jana Pawła II.

Dziękujemy za dobry, wspólny czas!

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza uczennica Oleksandra Khokhlova, pod kierunkiem Pani Katarzyny Dekarczyk, bierze udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Przekład Literacki, organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Konkurs, którego celem jest popularyzacja literatury rosyjskiej, ukraińskiej i białoruskiej oraz kształcenie kompetencji tłumaczeniowych, to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych na akademickim poziomie. Praca konkursowa reprezentująca nasze II Liceum dotarła do organizatorów VI edycji Konkursu na Przekład Literacki i oficjalnie otwiera przed Oleksandrą drogę do rywalizacji. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i dziękujemy za podjęte zaangażowanie!