Serdecznie zapraszamy do naszego Mickiewicza!

„Skarżysko w PRL-u” – taki tytuł nosi wystawa przedmiotów codziennego użytku, która w ostatnich dniach była czynna w naszym Mickiewiczu. Oglądali ją nie tylko uczniowie II LO, ale też wycieczki z innych szkół i mieszkańcy miasta.
Pomysłodawcami wystawy
byli: Pan Dyrektor Paweł Buryło i historyk Wiktor Geller, który zebrał większość eksponatów. Część przynieśli uczniowie II Liceum. Z młodzieżą spotkał się Edward Krokowski, fotograf, który przez kilkadziesiąt lat dokumentował rozwój Skarżyska - Kamiennej i życie mieszkańców miasta. W naszej sali gimnastycznej można było zobaczyć ponad tysiąc eksponatów, między innymi radia, telewizory, telefony, sprzęt gospodarstwa domowego, pieniądze, bony PKO, kartki na żywność i inne produkty, pamiątkowe odznaki, medale, pierwsze komputery, aparaty fotograficzne. Były  także produkowane w Mesko rowery i inny sprzęt. Na parkingu przy szkole stanęły motocykle i samochody z czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, w tym "maluch", "żuk", Polski Fiat 125 i sowiecka Łada.

 To była wspaniała inicjatywa, dziękujemy organizatorom i wszystkim odwiedzającym!

Więcej zdjęć na skarżyskich portalach.

Nasz uczeń z klasy 4 c Kacper Goździk zakwalifikował się do III etapu Olimpiady Policyjnej! Celem olimpiady jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Ma ona charakter ogólnopolski i składa się z trzech etapów. Pierwszy etap polegał na napisaniu pracy na jeden z wybranych tematów wskazanych przez Organizatora. Drugi to test wiedzy, z którym nasz licealista zmierzył się 1 marca 2023 roku. Trzeci to już finał w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, do którego awansowało tylko 29 uczniów z całej Polski. Trzymajmy więc mocno kciuki za Kacpra, aby zdobył indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na I rok studiów poza kolejnością. Gratulujemy uczestnikowi i opiekunce merytorycznej pani Bożenie Mróz!

Z okazji Światowego Dnia Poezji nasze uczennice: Zuzanna Skuza, Bianka Warwas i Wiktoria Kuza reprezentują szkołę w  konkursie recytacji poezji rosyjskojęzycznej organizowanym przez ZSB-D w Poznaniu. Do konkursu przygotowuje dziewczęta Pani Katarzyna Dekarczyk.