W poniedziałek 27 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się powiatowe obchody Dni Krwiodawców. Z tej okazji podsumowano również XX edycję turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie". Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasi pełnoletni uczniowie wykazali się olbrzymim zaangażowaniem w ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka. Po raz siódmy z rzędu zajęli miejsce na podium jeżeli chodzi o ilość oddanej krwi, spośród wszystkich szkół powiatu skarżyskiego. Dodatkowo na wszystkich bardzo duże wrażenie zrobiła części artystyczna, za którą w tym roku odpowiedzialna była młodzież naszego liceum. Występy Wiktorii Kuzy, Oliwii Skrobek, Klaudii Woźniak, Macieja Arenta, Marii Kopyckiej, Aleksandry Kiljanek oraz zespołu tanecznego pod okiem Tosi Palmowskiej wywarły bardzo pozytywne emocje wśród zgromadzonej publiczności. Nad całością części artystycznej czuwali prowadzący: Pola Kotwica i Michał Jakutowicz. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy zarówno krwiodawcom jak i artystom.

Jesienny projekt językowy dla uczniów naszego liceum odbywał się w dniach 19-26 listopada. Rozpoczęliśmy go wyjazdem autokarowym do Holandii, gdzie zwiedziliśmy Amsterdam, a w nim targ kwiatowy oraz Muzeum Van Gogha. Kolejny etap podróży przebyliśmy promem po wzburzonym Morzu Północnym. W Szkocji mieliśmy możliwość zwiedzenia kilku miast: Edinburgh, Stirling i Glasgow. Poznaliśmy historię Szkocji, muzea, uniwersytety oraz inne turystyczne atrakcje. Nocowaliśmy w schronisku i hotelu. Na każdym etapie oprowadzali nas lokalni, anglojęzyczni przewodnicy oraz wykonywaliśmy zadania językowe polegające na rozmowach z mieszkańcami miast. W drodze powrotnej zwiedziliśmy angielskie, portowe miasto Newcastle upon Tyne, skąd ponownie promem udaliśmy się do Holandii. Tydzień spędzony na projekcie był czasem bardzo intensywnym, bogatym w nowe doświadczenia i spostrzeżenia. Jesteśmy wdzięczni Grupie Concept Tours 3.0 z Łodzi za pomoc w realizacji projektu oraz rodzicom i nauczycielom za możliwość wzięcia w nim udziału.

Nasza szkoła bierze udział w XXII akcji Charytatywnej Polskiego Radia CHOINKI JEDYNKI. Uczennice przedstawiły na obrazie własne wyobrażenia magii świąt Bożego Narodzenia. Dzięki ich wyjątkowej twórczości pomożemy Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko. W coroczną akcję angażuje się wiele wybitnych postaci świata kultury, nauki i sportu. Dziękujemy: Lilianie Rurarz, Mai Karpecie, Tosi Polak i Oliwii Maj. Nad całością czuwała Pani Katarzyna Dekarczyk.

Miło nam poinformować, że 25 listopada jury nagrodziło pracę Oliwii Maj uczennicy klasy 2e. Gratulujemy!

16 listopada 2023 roku uczniowie klasy 1b i kilkoro z innych klas byli na wycieczce w Warszawie.

Pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania Zamku Królewskiego „Trasą Królewską”. Podziwiali arcydzieła malarstwa, rzeźby i architektury m.in. w Apartamencie Wielkim i Królewskim, Sali Senatorskiej, Salach Sejmowych, Sali Rycerskiej, Pokojach Prezydenckich. Szczególną uwagę przykuły dzieła Jana Matejki i Bernarda Bellotta zw. Canalettem. Drugim z odwiedzanych obiektów było Muzeum Farmacji na Starym Mieście. Wieczorem młodzież uczestniczyła w rewelacyjnym spektaklu „We will rock you” inspirowanym twórczością zespołu Queen w teatrze muzycznym Roma.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Beata Czajkowska, Renata Bilska i Renata Karpeta.