29 września z okazji Dnia Chłopaka oraz w ramach integracji, uczniowie klasy 1 e pod opieką Pani Sybilli Leskiej-Chamery i Pana Jarosława Mosiołka, wzięli udział w wycieczce na paintball. Rozgrywka miała miejsce na Gubałówce Świętokrzyskiej w Brodach - górzystym terenie, pokrytym lasem z wąwozami i licznymi przeszkodami. Meldujemy, że wszyscy wrócili uśmiechnięci, a co najważniejsze - cali :)

W dniu 27.09.2023r odbyły się w naszej szkole wybory Zarządu Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że zgodnie z oddanymi przez Was głosami Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kacper Wychowaniec, jego zastępcą-Piotr Werens, skarbnikiem-Maria Bolechowska, sekretarzem- Angelika Szparaga. Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

27 września w naszej szkole miało miejsce spotkanie autorskie ze skarżyskim pisarzem Grzegorzem Rakiem - autorem powieści, opowiadań, dramatów; laureatem wielu konkursów literackich, animatorem kultury. Spotkanie połączone było z wykładem o konwencji onirycznej w twórczości autora, a uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych. Pan Grzegorz Rak podarował uczniom swoje dwie książki: "Puzzle polskie" oraz "Opowiadania, nie tylko mazurskie", które można pożyczać i przekazywać dalej. Zapraszamy do Pani Ciaś. Dziękujemy bardzo za miłe spotkanie!

26 września rozpoczęło swą działalność Szkolne Koło Rowerowe „Szprycha”, powstałe z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego – Piotra Lubeckiego i Jarosława Mosiołka. Wydarzeniem upamiętniającym ten fakt był blisko 40-to kilometrowy rajd leśnymi szlakami w okolicach Skarżyska, Bliżyna i Suchedniowa ze zwiedzaniem pomników przyrody: Bramy Piekielnej i Rezerwatu Dalejowskiego. Nie zabrakło również akcentów historycznych związanych z miejscami działalności oddziałów partyzanckich w okolicznych lasach. Dużą ciekawostką było też spotkanie z leśnikami zajmującymi się odławianiem i znakowaniem wilków.

W pierwszym rajdzie uczestniczyło 14 uczniów, choć chętnych było więcej. Opiekunowie Koła jak i zainteresowana młodzież szkolna mają ambitne i szerokie plany związane z rozwojem działalności Koła.