Grupa teatralna „Szekspir na odwrót” odbyła wycieczkę do Warszawy. Jedną z atrakcji było uczestnictwo w próbie otwartej opery „Madame Butterfly” w reżyserii Mariusza Trelińskiego w Operze Narodowej. Projekt ten przybliżył młodzieży proces twórczy polskich i światowej sławy specjalistów z dziedziny reżyserii, choreografii, dyrygentury i gry aktorskiej. Następnie uczniowie zwiedzili wystawę w Warszawskim Muzeum Teatralnym i spacerowali po stolicy, aby delektować się urokami miasta. Wieczorem obejrzeli musical „Six” w Teatrze Syrena, który okazał się doskonałą okazją do kształtowania wrażliwości artystycznej i kompetencji kulturalnych.

Czas szybko płynie i niektóre wydarzenia przeszły już do historii naszej szkoły. Jednakże, gdy przeglądamy nasze zasoby medialne, z nostalgią powracamy do miejsc, w których było nam naprawdę dobrze. A o czym mowa? O szkolnym projekcie językowym: Szwecja – Norwegia- Dania, który został zrealizowany w październiku, dzięki współpracy z Grupą Concept Tour 3.0 z Łodzi. Autokarem, promami, no i pieszo przemierzyliśmy masę kilometrów. Jedyny żal jaki został, to ten, że wyjazdy mimo iż tygodniowe- zawsze są… za krótkie!

Kraje skandynawskie zrobiły niesamowite wrażenie: piękno, cisza, porządek, kultura, a wszystko owiane wstęgą fiordów i otulone licznymi porannymi mgłami. Zwiedziliśmy Goteborg w Szwecji, Lillehammer i Oslo w Norwegii oraz Kopenhagę w Danii. Największe jednak wrażenie zrobił na każdym z nas dwugodzinny rejs przez jedne z najładniejszych fiordów w Norwegii - Nærofjord i Aurlandsfjord, wpisanych na listę UNESCO. Wieczorami odbywały się zajęcia językowe, na których uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności posługiwania się angielskim, ale również poznawali kulturę i historię odwiedzanych państw. Doświadczenia językowe, rozmowy w muzeach, sklepach, na ulicy, szukanie informacji, nagrywanie filmików i prowadzenie wywiadów z Norwegami dało dużo do myślenia, Czy wiecie, że w Skandynawii prawie każdy płynnie posługuje się językiem angielskim?

Zatem i my nie zwalniamy intensywności uczenia się tego języka, dlatego kolejne, już zbliżające się wielkimi krokami dwa projekty językowe odbędą się w Wielkiej Brytanii. Jedna grupa podąży śladami Szekspira i The Beatles, a druga – tropem Króla Artura i Agaty Christie.

Tymczasem kilka fotek – jeszcze z skandynawskiej wyprawy językowej:

20 grudnia br. - w ostatni dzień zajęć przed przerwą świąteczną - odbyła się w naszym liceum wigilia szkolna. Uczestniczyła w niej cała mickiewiczowska społeczność. Z okazji zbliżających się świąt młodzież z Koła Teatralnego pod okiem katechetów przygotowała jasełka. W formie krótkiej scenki z życia rodziny przygotowującej kolację wigilijną uczniowie przypomnieli, co w Bożym Narodzeniu liczy się najbardziej i jak przeżyć ten wyjątkowy czas, by nie przegapić tego, co najważniejsze. Przedstawienie wyreżyserowała uczennica Julia Mackiewicz. Pięknie zaśpiewane przez solistów i chór szkolny kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w radosny, świąteczny nastrój. Uroczysty apel zakończyły życzenia, które złożył społeczności szkolnej Pan Dyrektor Paweł Buryło.

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy Świąt Bożego Narodzenia pełnych pokoju i radości, a w Nowym Roku 2025 spełnienia marzeń.

19 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt odbył się w naszej szkole koncert zespołu Romantica. Aby umilić nauczycielom i uczniom czas oczekiwania na zbliżającą się chwilę wolnego, członkowie zespołu zaprezentowali popularne świąteczne utwory. Miło nam również poinformować, że dzisiejszy występ zespołu otwiera akcję: "Grane przerwy", która będzie miała miejsce co najmniej raz w miesiącu na długiej przerwie (godz. 11.15-11.30).