27 XI 2018

Reprezentacja dziewcząt II LO im.  A. Mickiewicza zdobyła wicemistrzostwo Skarżyska - Kamiennej szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt.

 Turniej odbył się we wtorek, 27 listopada , w hali sportowej I LO im. J. Słowackiego. Były to ostatnie zawody z cyklu Współzawodnictwa Sportowego o puchar Starosty Skarżyskiego. 

W turnieju wzięło udział sześć drużyn  I LO, II LO, ZSE, ZSTM, ZST  i ZSSU, które rywalizowały w dwóch grupach, o tytuł mistrzowski i punkty do współzawodnictwa sportowego. 
Drużyny zostały podzielne na dwie grupy. W grupie A zagrały ZSTM, ZSSU i I LO, w grupie B znalazły się: ZST, ZSE i II LO.  W meczach grupy A I LO pokonało ZSTM 2:0, ZSTM wygrał z ZSSU 2:0, I LO  pokonało ZSSU 2:0. 

W grupie B II LO wygrało z ZSE 2:0, ZSE pokonało ZST 2:1, II LO wygrało 2:0 z ZST. 

Drużyny, które zajęły trzecie miejsca w grupie zagrały mecz o miejsca 5-6. Zespół Szkół Technicznych pokonał  Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych 2:0. 
Pierwsze dwie drużyny z grupy awansowały do półfinałów.

W wyniku spotkań grupowych w pierwszym półfinale zagrały drużyny Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO, do finału awansowała drużyna Słowackiego, która wygrała 2:0. 

W drugim spotkaniu półfinałowym

 II LO pokonało ZSTM 2:0. 

Przegrane drużyny zagrały w "małym  finale" o trzecie miejsce, Ekonomik pokonał Mechatronika 2:0. 

Nasz zespół  w finale mistrzostw  przegrał  2:0  z I LO  i zajął  drugie miejsce .

W zawodach wystąpiliśmy w składzie Sławińska Małgorzata , Szkurłat Julia , Jedlińska Kamila , Maśko Magda , Szcześniak Aleksandra ,  Bilska Patrycja , Kuszewska Aleksandra , Strzelec Karina , Kowalska Wiktoria , Bogusiewicz Wiktoria , Palczewska Klaudia , Bzykowska Karolina , Orlicka Aleksandra , Chmielewska Kamila.