Studniówka II LO im. A. Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej odbyła się 12 stycznia 2019 roku w Hotelu „Promień”.

Dyrekcja i grono pedagogiczne z dumą patrzyli na eleganckie uczennice i szykownych uczniów. Otwierając część oficjalną Pan Dyrektor Paweł Buryło życzył uczniom sukcesów na maturze i niezapomnianej zabawy studniówkowej. Takie życzenia przekazała też przedstawicielka Rady Rodziców. W imieniu uczniów klas trzecich podziękowania dyrekcji,  gronu pedagogicznemu i rodzicom złożyli Gabriela Radkiewicz i Maciej Kaczmarzyk. Wyrazili wdzięczność za trud wychowania i nauki. Były oczywiście kwiaty i chwile wzruszenia.

Następnie z podziwem  oglądano widowiskowe polonezy przygotowane przez wszystkie klasy maturalne naszej szkoły. Były także pamiątkowe zdjęcia i zabawne ujęcia w fotobudce, a potem doskonała zabawa do rana.

       

      

          

         

         

     

         

         

        

       

       

       

        

W dniu 11 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej odbyła się licytacja na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród przedmiotów ofiarowanych na aukcję znalazły się między innymi: koszulki, kubki, kalendarze, obrazki, gadżety WOŚP. Dużą aktywnością w licytacji przedmiotów wykazali się uczniowie naszego liceum – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy pod opieką Pani Anny Witkowskiej uczestniczyli w akcji. II LO przekazało na licytację koszulki z logo naszej szkoły oraz kalendarz na 2019 rok ze zdjęciami ze spektaklu Mickiewiczowskie Dziady.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Skarżysko24 oraz Spotted Skarżysko

W dniu 11 stycznia odbył się etap okręgowy XXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Tomaszowie Mazowieckim, który zgromadził uczniów z 36 szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowała uczennica klasy 2b Małgorzata Zep. Tematyka wiodąca tegorocznego etapu obejmowała zagadnienia dotyczące produktów mlecznych - technologii przetwarzania i roli w żywieniu. Olimpiada ta stawia sobie za cel: rozwijanie zainteresowań uczniów szkół ponadgimnazjalnych problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocję zdrowia oraz tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy. Małgosi gratulujemy udziału!

11 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się V Gala Profilaktyki "PaT" - czyli Profilaktyka, a Ty. Jest to program realizowany w ramach projektu Komendy Głównej Policji i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas gali odbył się spektakl "American dream" przedstawiający profilaktyczny przekaz dotyczący negatywnych skutków zażywania narkotyków i alkoholu, w którym wystąpili uczniowie skarżyskich szkół. Brał w nim udział także nasz uczeń Norbert Rudolf z klasy 3e.

Na zakończenie gali Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skarżysku-Kamiennej pani Marzena Sala podziękowała wszystkim wolontariuszom, którzy współpracują z poradnią. Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice naszego liceum: Julia Kalbarczyk, Martyna Jędraszkiewicz, Klaudia Pomorska, Klaudia Ozych, Weronika Drabik.

Zdjęcia dzięki uprzejmości skarzysko24.pl