W dniu 13 marca 2019 roku w naszym liceum odbył się etap szkolny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Udział wzięło dwudziestu dziewięciu uczniów naszej szkoły przygotowywanych przez nauczycielkę religii Panią Małgorzatę Janiec. Test konkursowy ze znajomości treści dwóch  ksiąg biblijnych: Księgi Wyjścia i Listu św. Pawła do Rzymian najlepiej rozwiązały trzy uczennice: Barbara Olszewska (1b), Alicja Sitarz (1a) i Wiktoria Bogusiewicz (1c). Dziewczęta zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku w Radomiu. Serdecznie gratulujemy!

W dniach 27-29 marca 2019 roku odbyły się w parafii Najświętszego Serca Jezusowego szkolne rekolekcje wielkopostne dla szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzieży z gimnazjum. Uczestniczyli w nich również uczniowie naszego liceum. Temat przewodni rekolekcji brzmiał: „W mocy Bożego Ducha”. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Leszek Leszczyński, wikariusz parafii NSJ i katecheta uczący w II LO. Dodatkowo młodzież mogła wysłuchać świadectwa rodziny, która uczestniczyła w spotkaniu młodych w Panamie, a także refleksji o kościele, którymi dzielił się ks. Tadeusz Urbańczyk, proboszcz parafii Majków.

Młodzież naszej szkoły gromadziła się każdego dnia w kościele i czynnie angażowała się w przygotowanie i przebieg rekolekcji. Przez trzy dni wspierała  muzycznie scholę, śpiewającą podczas Mszy i nabożeństw, nasi uczniowie prowadzili także nabożeństwo drogi krzyżowej, a rozważania do poszczególnych stacji napisała Pani Małgorzata Janiec, nauczycielka religii w naszej szkole.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w MCK w Skarżysku - Kamiennej po raz trzeci zorganizowano III Skarżyski Konkurs Teatr Jednego Wiersza. Konkurs adresowany jest do skarżyskich amatorskich grup teatralnych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pomysłodawczynią i realizatorką konkursu jest instruktorka teatralna z MCK w Skarżysku - Jagoda Juchniewicz.

W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie – członkowie Koła Teatralnego „Kwiat Wiśni” prowadzonego przez Panią Magdalenę Wiśniewską- Ciaś. Przygotowali następujące inscenizacje: „Pytania zadawane sobie” , „Na wieży Babel” oraz „Ogłoszenia drobne”.

Jury w składzie – Anna Paluch (Starachowickie Centrum Kultury) oraz Halina Wężyk – Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej doceniło bardzo wysoki poziom gry skarżyskich amatorskich teatrów.

Miło nam poinformować, że Koło Teatralne „Kwiat Wiśni”  działające w naszej szkole zdobyło I nagrodę za inscenizację wiersza „Na wieży Babel”.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy uczniom za włożoną pracę i zaangażowanie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości spottedskarzysko.pl

26 marca 2019 r. w naszym Liceum odbył się XI Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej Pro Patria. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Świętokrzyski Kurator Oświaty - Kazimierz Mądzik, Starosta Powiatu Skarżyskiego - Artur Berus i Bank Spółdzielczy w Suchedniowie. Opiekę medialną sprawowały portale: ProSkarżysko i Skarżysko24.pl

W tegorocznym konkursie zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu skarżyskiego. Młodzież recytowała utwory liryczne krzewiące ideę "małych ojczyzn" - wzbogacone gwarą ludową, a także tradycję walki o niepodległość i przywiązania do ziemi ojczystej.

Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Jury w składzie: Donata Gibaszewska, Karolina Bujnowska, Justyna Gruszczyńska i Małgorzata Skuza przyznało następujące nagrody:

 -w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych

II miejsce ex aequo: Maja Małaszek (Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kam.) i Julia Kaczorek (Gimnazjum Nr 1 w Skarżysku-Kam.)

wyróżnienie: Marta Kowalska (SP Nr 5 w Skarżysku-Kam.)

-w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce Aleksandra Jakubowska (II LO w Skarżysku-Kam.)

II miejsce Paweł Pera (ZSSU w Skarżysku-Kam.)

III miejsce Maja Madej (II LO w Skarżysku-Kam.)

wyróżnienia: Izabela Lisowska (ZST w Skarżysku-Kam.) i Jakub Stankowski (I LO w Skarżysku-Kam.)

Prezentację konkursową wzbogaciły występy artystyczne uczniów II Liceum: Joanny Kobel, Alberta Wiatra, Martyny Cieśli, Wiktorii Kruk i Oliwii Osiki.

 Konkurs zorganizowały i poprowadziły p. Iwona Wójcik i p. Dorota Sołkowicz.

 Serdecznie dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom, wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!

 Podziękowania kierujemy także do sponsorów konkursu, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kam. i Bank Spółdzielczy w Suchedniowie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości proskarzysko.pl