21 grudnia br. - w ostatni dzień zajęć przed przerwą świąteczną - odbyła się w naszym liceum wigilia szkolna. Uczestniczyła w niej cała mickiewiczowska społeczność, a także zaproszony gość – Pani Anna Leżańska – wicestarosta skarżyski. Z okazji zbliżających się świąt młodzież II LO pod kierunkiem katechetów: Pani Małgorzaty Janiec i Księdza Leszka Leszczyńskiego przygotowała jasełka pt: „Świąteczny alfabet, czyli w poszukiwaniu najważniejszych słów”. W formie montażu słowno – muzycznego uczniowie opowiedzieli historię Bożego Narodzenia z odniesieniem do czasów współczesnych. Przypomnieli, co w Bożym Narodzeniu liczy się najbardziej i jak przygotować się na ten wyjątkowy czas. Użyli w swojej opowieści słów zapisanych na specjalnie przygotowanych bombkach, wieszanych na choince przez młodzież występującą w apelu, uczniów oglądających spektakl oraz obecnych nauczycieli. W ten sposób zaangażowano w przedstawienie wiele osób i zadbano o dobry kontakt z publicznością. Pięknie zaśpiewane przez uczniów kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.Szczególnie miłym akcentem była kolęda "Przybieżeli do Betlejem" wykonana wspólnie przez uczniów i nauczycieli.

Uroczysty apel zakończyły życzenia, które złożyli społeczności szkolnej: Pani Wicestarosta Anna Leżańska, Pan Dyrektor Paweł Buryło oraz Ksiądz Leszek Leszczyński.

Ponadto, po części artystycznej, zostały wręczone Nagrody Dyrektora dla nauczycieli: Pań: Beaty Maciejewskiej, Anny Chrzanowskiej, Karoliny Bujnowskiej, Doroty Milcarz, Bożeny Mróz oraz Pana Roberta Bińczaka.

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy Świąt Bożego Narodzenia pełnych pokoju i radości, a w Nowym Roku 2019 spełnienia marzeń.

Zdjęcia: Aleksandra Orlicka (kl. 2d) i Aleksandra Skórska (absolwentka II LO)