Co roku w naszym liceum 8 marca obchodzony jest bardzo uroczyście. Tak było także tym razem. Zorganizowana z okazji Dnia Kobiet akademia zachwyciła nie tylko żeńską część szkolnej społeczności.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in: Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Pani Katarzyna Bilska i dyrektor Muzeum im. Orła Białego, Pani Monika Kowalczyk-Kogut. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor szkoły, Pan Paweł Buryło, który złożył wszystkim Paniom życzenia z okazji ich święta.

W tym roku przed zgromadzoną publicznością w "Koncercie dla Pań" wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Z. Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej. Zaprezentował się m.in kwintet akordeonowy pod kierunkiem Krzysztofa Wrześniewskiego, skrzypaczka - Marysia Walczak oraz flecistka - Małgosia Mańkowska. Na pianinie cyfrowym uczniom akompaniowała Pani Monika Walczak.   

Podczas koncertu usłyszeliśmy między innymi: „My way” Franka Sinatry w aranżacji na skrzypce, czy też słynne „Memory” śpiewane przez wielu artystów polskich i zagranicznych, a u nas w szkole – w wersji instrumentalnej, na flecie poprzecznym zagrała…córka naszego nauczyciela Pana Michała Mańkowskiego, który jednocześnie przygotował i poprowadził całą akademię.

Na zakończenie głos zabrała wicedyrektor szkoły Pani Anna Stępień, która podziękowała wszystkim za przygotowanie akademii.

Cała żeńska część Mickiewicza jest wdzięczna za ten miły dzień!

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości skarzysko24 oraz spottedskarzysko