30 maja w II LO odbył się Dzień Otwarty dla kandydatów do naszej szkoły. Gościliśmy w Mickiewiczu wielu uczniów z klas trzecich gimnazjum oraz ósmych klas szkół podstawowych.

Wszyscy, którzy odwiedzili naszą szkołę spotkali się z nauczycielami i uczniami liceum, zwiedzili sale lekcyjne oraz mogli skorzystać z szeregu atrakcji. Na sali gimnastycznej znajdowało się Planetarium, w pracowniach zorganizowano ciekawe doświadczenia z biologii, chemii i fizyki, a także zajęcia z native speakerem i laboratorium językowe. Jak na Mickiewicza przystało można było spotkać artystów z interaktywnego przedstawienia Dziady, które odbyło się w naszej szkole jesienią. W sali języka polskiego Koło Teatralne "Kwiat Wiśni" zaprezentowało swój zwycięski spektakl Wieża Babel.  Ponadto zorganizowano koncert muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Wielbiciele sportu mogli poćwiczyć kondycję na zajęciach fitness.

Na szkolnych korytarzach przygotowano również stoiska prezentujące działalność szkolnych organizacji: Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego, Koła Literackiego oraz zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej Kaktus.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do nauki w naszej szkole!

Zdjęcia: Wiktoria Kruk

Zachęcamy także do obejrzenia relacji z tego wydarzenia na skarżyskich portalach:

http://www.skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/22428-dzien-otwarty-w-mickiewiczu-2.html

http://tsk24.pl/index.php/szkolnictwo-i-oswiata/13396-dzien-otwarty-w-ii-l-o-2

https://www.spottedskarzysko.pl/fakty/item/4339-drzwi-otwarte-dla-kandydatow-w-ii-lo-zdjecia.html