Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. W tym roku przypada 76. rocznica wybuchu powstania, które miało miejsce 19 kwietnia 1943 r. Tegoroczna akcja „Żonkile” jest szczególna również z uwagi na 100. rocznicę urodzin i 10. rocznicę śmierci Marka Edelmana - ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta, który w rocznicę powstania składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana od 2013 roku przez Muzeum POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.

Wolontariusze kontynuując tę tradycję, rozdawali podczas obchodów rocznicy powstania papierowe żonkile, przygotowali okolicznościowe plakaty, odbyły się lekcje poświęcone tym wydarzeniom. Uczniowie odwiedzili również Cmentarz Żydowski. W ten sposób wszyscy upamiętniamy bohaterów walczących w powstaniu w getcie warszawskim i pokazujemy, że ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ.

Warto dołączyć do akcji nagrodzonej tytułem najlepszej kampanii społecznej, która stanowi zarówno lekcję historii, jak i naukę szacunku i tolerancji.