W dniach od 23 maja do 2 czerwca 2019 roku trwał ogólnopolski konkurs historyczny „Bohaterowie Niezłomni”, zorganizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z siedzibą w Lublinie. Skierowany był do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 13 – 19 lat.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej historii i bohaterskich postaw Żołnierzy Niezłomnych walczących z sowieckim okupantem w latach 1944 – 1963, propagowanie innowacyjnych metod edukacyjnych oraz zmiana nastawienia do nauki historii. Konkurs polegał na rozwiązaniu 6 zagadek historycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej w Lublinie.

Nasze liceum w konkursie reprezentowali uczniowie z klasy 1b: Dariusz Domagała i Barbara Olszewska, nad którymi opiekę pełniła nauczycielka historii Pani Anna Chrzanowska.

Dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie. Trzymamy kciuki za uczestników i mamy nadzieję, że był on dla naszych uczniów nie tylko sprawdzianem umiejętności, ale także cenną lekcją historii i dobrą zachętą  do kontynuowania i rozwijania przez nich swoich umiejętności i zainteresowań. Gratulujemy i życzymy sukcesów na drodze pogłębiania wiedzy historycznej.