Szkolne Koło Wolontariatu działające w II Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku – Kamiennej, którego opiekunem jest Pani Anna Chrzanowska wzięło udział w akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. W ramach tego przedsięwzięcia nasi wolontariusze zorganizowali zbiórkę karmy i akcesoriów dla psów, które w styczniu 2020 roku Pan Maciej Szaraniec razem z wolontariuszami odwiózł do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, reprezentowanego przez Stowarzyszenie „Arka Nadziei”. Akcja została przeprowadzona na terenie naszego liceum w dniach 9 – 19 grudnia 2019 roku. Brali w  niej udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. Świadczy to o Waszym wielkim sercu i jeszcze większej wrażliwości na los bezdomnych zwierząt. W imieniu psiaków WIELKIE DZIĘKI!

Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania od Schroniska za przekazane dary dla najbardziej potrzebujących zwierząt, które ułatwią przetrwanie ciężkiej dla nich zimy.