Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz do studentów i osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do rywalizacji o miano Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

Konkurs potrwa w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

 

 

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej oraz Dyrekcja Miejskiego Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej zapraszają na koncert kolęd, pastorałek i piosenek zimowych pt. "PRZYPRÓSZONE ŚNIEGIEM".

Koncert odbędzie się 30 stycznia 2022 r. o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej (Patio).

Wystąpią:
podopieczni Szkolnego Studia Piosenki II LO im. A. Mickiewicza pod kierownictwem Pani Katarzyny Bojczuk - laureaci licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych
podopieczni Studia Piosenki Michała Bojczuka z MCK
Michał Bojczuk
– absolwent II LO, wokalista, instruktor MCK, laureat wielu konkursów międzynarodowych oraz uczestnik programu Szansa na Sukces

Zapraszamy! Wstęp bezpłatny!

W sobotę 15 stycznia w Hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej odbyła się studniówka uczniów naszego liceum.

Na samym początku głos zabrał dyrektor szkoły Pan Paweł Buryło, który przywitał wszystkich przybyłych oraz podziękował za pomoc w organizacji balu maturalnego, życząc jednocześnie udanej zabawy. Maturzystów zapewnił: Wierzę, że - jako pokolenie młode, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych – sięgniecie po to, co najważniejsze. Jesteście szczególnym rocznikiem, który przetrwał Covid, który przetrwał gimnazjum, myślę, że nic już nie jest w stanie Was zaskoczyć. Życzę Wam na maturze jak najlepszych osiągnięć i połamania piór

Życzenia dla tegorocznych maturzystów skierował również przedstawiciel Rady Rodziców- Pan Michał Jędrys. Głos zabrali także sami maturzyści, dziękując swoim nauczycielom na wspólne lata nauki.

Najważniejszy taniec wieczoru – tradycyjnego poloneza - każda z maturalnych klas przygotowała osobno, według opracowanej choreografii. W rezultacie zebrani mogli podziwiać cztery różne układy  – każdy efektowny, przygotowany z dużą starannością i zaangażowaniem.

O oprawę muzyczną studniówki zadbał zespół i DJ Michał. Wszyscy bawili się wyśmienicie. To był naprawdę wyjątkowy bal, o którym maturzyści Mickiewicza z pewnością nigdy nie zapomną.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości spottedskarzysko.pl

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z Języka Rosyjskiego! Brawa dla Wiktorii Adamczyk! Organizatorem konkursu jest UMCS w Lublinie. Do udziału przygotowywała Wiktorię Pani Katarzyna Dekarczyk. Serdecznie gratulujemy!