W dniu 8 grudnia w Sosnowcu na wydziale Uniwersytetu Śląskiego odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie, do którego zakwalifikowało się 72 uczniów szkół średnich z całej Polski. Klaudia Kwaśniewska z klasy 3D była jedyną przedstawicielką naszej szkoły i województwa, która zakwalifikowała się do półfinału.  Wydarzenie to, organizowane po raz dziewiąty,  to nie tylko zmagania i walka o indeks na wydział anglistyki czy nagrody finansowe, ale to także spotkanie z wykładowcami i środowiskiem uczelnianym. Uczestnicy mieli przyjemności wysłuchania wykładu p. Catheriny Godin, desygnowanej Ambasador Kanady w Polsce i możliwość zadawania pytań dotyczących Kanady, m.in. na temat możliwości studiów za oceanem czy bieżących spraw tego kraju.

Jednym z kluczowych zadań w półfinale było napisanie eseju na jeden z trzech tematów. Uczniowie mieli na to dwie godziny. Następnie wszyscy uczestnicy pisali test  znajomości zagadnień związanych z historią, kulturą, polityką, ekonomią i ekologią Kanady.

Sporo było emocji, bardzo wysoki poziom i szczegółowe pytania. Mamy nadzieję, że Klaudia dostanie się do dwunastoosobowej grupy finalistów, a może i laureatów. Trzymajcie kciuki!